Chodov - říjen 2003

ČCE Praha Chodov - říjen 2003

První fáze výstavby našeho nového sborového domu je za námi: byla dokončena hrubá stavba kompletně i s věží. Než začne zima, je ještě potřeba osadit okna.

Druhá fáze bude zahájena na jaře roku 2004. Kdy bude dokončena a kostel tedy úplně hotový, zatím není známo. Je třeba dát dohromady ještě přibližně 452.000,- EURO.

Život našeho sboru byl silně ovlivně prodejem sborových budov na Spořilově křesťanským sborům. Od července 2003 se scházíme v zasedací místnosti azylového domu, kde již delší dobu probíhají práce na rekonstrukci a rozšíření budovy. Byli jsme tak nuceni si zvyknout na dočasné podmínky, avšak s vědomím, že jsme v azylovém domě srdečně vítáni a že tam i patříme. Navíc máme díky tomu, že se naše shromáždění konají v bezprostřední blízkosti stavby, možnost do nového kostela pravidelně nahlédnout a sledovat jeho proměnu.

V uplynulé době jsme prožili několik hezkých chvil spojených s novým sborovým domem. Na začátku nového církevního roku jsme slavili večeři páně v prostorách nového kostela. Připravili jsme se na ni v místnosti, kde se konají naše shromáždění , a zpívající popěvek ze Swazilandu Sizohamba naye jsme pak šli ke kostelu. Tam jsme se postavili do malého kruhu kolem stolu s chlebem a vínem.

V říjnu jsme oslavili ukončení hrubé stavby sborového domu a dokončení nových bytů v azylovém domě. Na oslavě se sešli nynější a dřívější obyvatelé azylového domu a členové a přátelé sboru. V kostele byla výstava keramiky a konal se zde i koncert skupiny Traband.

Uvědomujeme si, že bez pomoci našich partnerských církví bychom nebyli schopni výstavbu finančně utáhnout a moc jim za jejich podporu (formou darů ale i modliteb) děkujeme. Právě díky nim se těšíme, že na jaře roku 2004 budeme moci ve výstavbě pokračovat.

Během léta jsme obdrželi následující dary:

The Iona Community Family Groups, Skotsko 350 GBP
Hope Trust, Skotsko 975 GBP