nový kostel Informace o stavbě na JM
Informace o stavbě sborového domu Milíče z Kroměříže ČCE Praha - Jižní Město

Spořilovský sbor ČCE byl vysunut dík novodobé výstavbě rozsáhlého panelového sídliště až na okraji oblasti Jižního města, části Prahy, za kterou odpovídá. Pod delší dobu se ptáme, co je třeba udělat, aby byla zajitěna přítomnost církve tam, kde je jí třeba, tedy uprostřed nesmírně rozsáhlého sídliště. Otázka se ještě vyostřila špatným stavem stávajících budov, vystavěných členy sboru za velmi obtížných podmínek v padesátých letech.

V roce 1999 byly připravené plány rekonstrukce na stávajícím pozemku překonány naléhavou výzvou Občanského poradenského centra na Chodově, které uspokojuje potřeby jak našich, tak cizích bezdomovců a lidí v nouzi, postavit sborový dům na jejich pozemku. Přechodem na toto místo centrálně položené by byl sbor odvden od své zabydlené existence směrem, který vytýčil kazatel Milíč z Kroměříže, když před šesti sty lety podepřel svá kázání energickým nasazením za chudé a potřebné.

Jakožto sbor, který se pokouší sloužit potřebám oblasti ve smyslu misie a sociální odpovědnosti jsme vystaveni výzvě, která před námi stojí. V tomto smyslu začínáme s přípravami na výstavbu církevního střediska v těsném sousedství Občasnkého poradenského centra a společně s architekty, kteří připravují plány výstavby, zkoumáme rozmanité cesty, jak soustředit prostředky k uskutečnění projektu.

Náklady stavby:

• kostel / modlitebna 6 493 000 Kč